Vložte suché granule do tvrdé gumové hračky a hrajte aportování.

Vložte suché granule do tvrdé gumové hračky a hrajte aportování.

Vložte suché granule do tvrdé gumové hračky a hrajte aportování.

Existují chirurgické možnosti pro určité problémy s očními víčky nebo řasami, které mohou obnovit normální odtok slz a eliminovat přetečení na obličej.

4. Co mohu udělat, abych se zbavil slzných skvrn svého psa?

Ačkoli tyto červenohnědé skvrny mohou být odolné, existují určité prostředky, které mohou minimalizovat jejich vzhled. kanabialica najdete v ceně lékárny Tyto zahrnují:

Bělící přípravky. Se skvrnami od slz může pomoci otírání skvrn peroxidem vodíku nebo použití speciálních přípravků pro péči o srst zvířat. Jen se ujistěte, že se vám žádná nedostane do očí. Pravidelné mytí obličeje vašeho psa. WebMD veterinární reference Zhodnotila Amy Flowers, DVM dne 08. listopadu 2020

Zdroje

ZDROJE: 

Web Veterinary Information Network, Veterinarypartner.com: „Runny eyes (epiphora)“ a "Tylosin."

American Animal Hospital Association, Healthypet.com: “Jak mohu odstranit bílé skvrny kolem očí a tlamy mého bílého psa?” a „Shi-tzu.“ 

Yi NY a kol.  J Am Anim Hosp Assoc, 2006.

Merck Veterinary Manual: “Nasolacrimal and slzný aparát.”

Výtok z ucha u psů není ve skutečnosti specifický stav; je to ve skutečnosti příznak základního problému, jako jsou roztoči nebo ušní infekce.

Protože problémy jako tyto mohou být extrémně bolestivé, není důvod nechat svého psa zbytečně trpět. Znáte příznaky a symptomy problémů s ušima psů, jak jim předcházet a co můžete dělat, když k nim dojde.

Výtok z ucha: Běžné příčiny a léčba

Spolu s výtokem z ucha, pokud se uši vašeho psa zdají bolestivé, když se jich dotýkáte, pokud váš pes naklání hlavu na jednu stranu, klopýta nebo krouží na jednu stranu, hrabe nebo škrábe v uších, třese hlavou, pokud ucho nebo uši Zdá se, že máte zánět, nebo pokud je cítit zápach z uší, může to být příznak těchto běžných problémů s ušima psů:

Ušní roztoči. Přestože jsou ušní roztoči extrémně malí, mohou být pro psy velkým problémem, zejména pro mladší. Jedním z příznaků, že váš pes může mít roztoče, je křupavý, černohnědý výtok z ucha, který často vypadá jako zaschlý krém na boty. Mezi další příznaky patří škrábání a třesení hlavou.

Existuje několik způsobů léčby ušního roztoče; některé možnosti zabíjejí pouze dospělé roztoče, ale novější produkty také eliminují vajíčka a nezralé formy. Léčba těmito přípravky je mnohem jednodušší, proto se poraďte se svým veterinářem, abyste našli tu nejlepší volbu pro vašeho psa.

Infekce vnějšího ucha (otitis externa). Voskový, žlutý nebo červenohnědý výtok z ucha může být také známkou ušní infekce, která může být důsledkem alergií, roztočů, polypů, nadměrné produkce ušního mazu, nadměrného koupání nebo plavání (které může zanechávat příliš mnoho vlhkost v uších) nebo jiné problémy. Další známky toho, že by váš pes mohl mít infekci uší, jsou špatný nebo ovocný zápach z uší; bolest; horké nebo zanícené uši; škrábání; nebo kroucení hlavou.

Problém jako tento vyžaduje okamžitou pozornost vašeho veterináře. Léčba infekce vnějšího ucha může vyžadovat antibiotikum, stejně jako antifungální lotion, perorální léky, roztok na čištění uší nebo roztok na sušení uší. Chronické problémy někdy vyžadují operaci.

Infekce vnitřního ucha (otitis interna) nebo infekce středního ucha (otitis media). Neléčená infekce vnějšího ucha může snadno vést k velmi bolestivé infekci středního nebo vnitřního ucha, které mají oba podobné příznaky jako zánět vnějšího ucha, spolu s neochotou otevřít ústa nebo problémy s rovnováhou. Někteří psi mohou chodit v kruzích nebo se jim může dělat nevolno.

Léčba infekcí středního nebo vnitřního ucha může vyžadovat antibiotika, propláchnutí ucha vaším veterinářem nebo chirurgický zákrok, pokud je infekce závažná.

Pokračování

Výtok z ucha u psů: Proč byste měli mluvit se svým veterinářem

Jemně stáhněte uši svého psa a rychle se podívejte dovnitř. To, co byste měli vidět, je čistý, růžový zvukovod. Pokud zaznamenáte výtok, zarudnutí, otok nebo zápach, je čas promluvit si s veterinářem. Neléčené problémy s ušima u psů mohou mít za následek silnou bolest, hematom (ušní klapka se plní krví), problémy s rovnováhou a dokonce i hluchotu.

Protože výtok z ucha u psů může být důsledkem několika příčin a může mít všechny druhy pachů, barev a konzistencí, nesnažte se odhadnout, co způsobuje výtok z ucha vašeho psa. Zjistěte to tak, že si domluvíte schůzku se svým veterinářem, který dokáže diagnostikovat příčinu výtoku z ucha vašeho psa a předepíše nejlepší léčbu.

3 kroky pro aplikaci léků do ucha vašeho psa

Pokud váš veterinář předepíše ušní kapky k odstranění výtoku z ucha vašeho psa, možná je budete muset několik týdnů aplikovat. Tyto rychlé tipy vám to trochu usnadní:

Ujistěte se, že máte ušní kapky blízko. Poté držte hlavu psa v klidu, palec mezi očima a nosem, prsty svinuté pod čelistí psa. Zvedněte ucho svého psa a vyčistěte snadno dostupný vosk pomocí vaty a roztoku na čištění uší. Nekopejte hluboko a nepoužívejte vatové tampony, které mohou poškodit zvukovod nebo přitisknout vosk nebo nečistoty na ušní bubínek.

Udržujte svůj úchop stabilní a umístěte trysku ušních kapek do otvoru zvukovodu vašeho psa pod úhlem směrem k jeho nosu. Stříkejte v předepsaném počtu kapek.

Držte hlavu svého psa, aby nemohl vytřást lék, poté rozprostřete kapky sklopením ucha svého psa a jemným masírováním chrupavky u kořene ucha po dobu 30 sekund.

Ujistěte se, že dodržujete pokyny veterináře: Čištění zvukovodu nemusí optimalizovat některé léky a jiné mohou vyžadovat častější dávkování.

Prevence ušních problémů u psů

Psi se svěšenýma ušima – baseti, irští setři, španělé – jsou náchylnější k problémům s ušima, ale každý pes může mít ušní roztoče, rozvinout infekci nebo si v uších zapíchnout dráždivé látky, jako jsou otřepy nebo semena.

Pokračování

Předcházení problémům s ušima dříve, než začnou, může vašemu psovi pomoci mít plnohodnotný a šťastný hlučný život. Pokaždé, když se uši vašeho psa zanítí, voskové žlázy uvnitř se zvětší a aktivují, zatímco zvukovod se zjizve a zúží, takže je pravděpodobnější, že bude mít v budoucnu problémy. Pomozte uším svého psa zůstat zdravé provedením těchto kroků:

Kontrolujte uši svého psa každé dva týdny, kontrolujte, zda v nich nejsou nečistoty, zápach a cizí tělesa.

Udržujte vnitřek uší vašeho psa čistý. Viditelné nečistoty můžete odstranit vatovým tamponem namočeným v roztoku na čištění psího ucha (vatičku nevkládejte do zvukovodu) nebo omotáním vlhkého hadříku kolem prstu a jemným čištěním vnějšího ucha.

Pokud váš pes hodně plave nebo má sklony k ušním infekcím, zeptejte se svého veterináře na produkty, které vysušují zvukovod a zabraňují růstu bakterií a kvasinek.

WebMD veterinární reference Zhodnotila Amy Flowers, DVM, 03. listopadu 2019

Zdroje

ZDROJE:

Fogle, B. Péče o vašeho psa: Kompletní psí domácí reference, DK Publishing, Inc. 2002.

Gerstenfeld, S. Kompletní průvodce ASPCA pro psy: Vše, co potřebujete vědět o výběru a péči o vašeho mazlíčka. Chronicle Books, 1999.

Kompletní psí kniha, American Kennel Club, Ballantine Books, 2006.

Veterinární partner: "Nyní uchovejte toto."

Pro některé psy je běhání bez vodítka a dovádění se svými psími kamarády skutečným zážitkem.

"Psi jsou společenská stvoření a rádi si hrají s jinými psy," říká Susan Nelson, DVM, klinická docentka na Kansas State University College of Veterinary Medicine. "Psí park je skvělým místem pro psy, aby si trochu zacvičili a naučili se sociálním dovednostem."

I když můžete snadno najít psí park, ujistěte se, že víte, jak udržet Fido v bezpečí, než odepnete vodítko.

Pro začátek Nelson navrhuje, abyste navštívili park sólo, abyste pozorovali psy a jejich majitele a rozhodli se, zda vám vyhovuje to, co vidíte. Park plný agresivních psů a nepozorných majitelů není tím správným místem, kam vzít svého mazlíčka na hraní bez vodítka, říká.

Ujistěte se, že oplocení parku je také dostatečné. Psi by neměli mít možnost přeskakovat nebo se pod ní proběhnout. Hledejte rozbité desky nebo zubaté dráty, které by mohly zranit vašeho kamaráda.

Nelson také navrhuje, abyste se drželi psích parků s oddělenými hracími plochami pro velká a malá domácí zvířata. "Jezevčík, který si hraje s laboratoří, by se mohl zranit jen kvůli naprostému rozdílu ve velikosti; nejbezpečnější je držet je odděleně," ona říká. Zvažte možnost, že velcí psi mohou vidět malá plemena jako kořist, ne jako kamarády na hraní.

Pochopte také, že psí parky jsou určeny pro domácí mazlíčky, které jsou dobře socializované. Pokud je váš kamarád agresivní nebo má problémy, které by ho mohly vyvolat nepřátelství vůči jinému psovi, který si hraje s míčkem nebo frisbee, psí park není místo, kde byste ho naučili získávat přátele nebo sdílet své hračky. Nelson navrhuje, abyste nejprve spolupracovali s trenérem, abyste napravili jeho chování.

Varuje také před braním plachých nebo nervózních psů do parku. "Bojácný pes by mohl kousnout," vysvětluje. "Nebo se může dostat do parku a schovat se za svým majitelem, což může být pro psa traumatizující."

Dalším dobrým nápadem je vyhýbat se psímu parku, pokud je váš mazlíček v říji. Spolu s rizikem neplánovaného vrhu nic nezahájí psí rvačku rychleji než skupina psích samců soupeřících o pozornost feny připravené k chovu.

Pokračování

Abyste zabránili tomu, aby váš pes onemocněl v parku, seberte jeho odpad a přineste misku na čerstvou vodu, místo abyste ho nechávali lapat ze společné misky. (Paraziti se mohou šířit výkaly a sdílenými vodními miskami.) "Je méně pravděpodobné, že váš pes onemocní, pokud nebude sdílet misku s vodou," říká Nelson.

Riziko onemocnění je jedním z největších důvodů, proč štěňata držet mimo psí park. Štěňata mladší 12 týdnů nejsou plně imunizována a jejich mladý imunitní systém bude bojovat s běžnými infekcemi.

Nezapomeňte svého kamaráda – a ostatní psy v parku – neustále sledovat. Při prvním náznaku problému, jako je vrčení, nasedání nebo jiné agresivní chování, které by se mohlo změnit v rvačky, zavolejte svého psa na přestávku. Pokud chování pokračuje, opusťte park.

"Musíte být ostražití a snažit se zastavit problémy dříve, než začnou," říká Nelson. "Pokud se vyskytne problém, buďte připraveni zasáhnout."

V případě psích zápasů buďte opatrní. "Nevstupujte mezi psy, kteří se perou," ona říká. Místo toho navrhuje, abyste na bojové psy lili vodu nebo je oddělili klackem (ne rukama). V případě nouze zjistěte polohu nejbližší veterinární nemocnice.

"Obecně platí, že psí parky jsou bezpečné, ale musíte své psy v parku hlídat stejně jako své děti na hřišti," říká Nelson.

Další způsoby, jak být v bezpečí

Zůstaňte v obraze o vakcínách. Váš pes se může v parku setkat s viry a parazity. Potvrďte, že používá vakcíny, jako je vzteklina a psinka/parvo. Váš veterinář může také doporučit očkování proti kašli z chovatelské stanice, psí chřipce a leptospiróze.

"Očkování zabrání tomu, aby váš mazlíček onemocněl v parku," říká Nelson. Také se ujistěte, že váš pes má aktuální informace o pravidelné prevenci střevních parazitů.

Chraňte svého pejska před blechami a klíšťaty. Klíšťata mohou číhat v trávě a psi a divoká zvěř, která park navštíví, mohou šířit blechy. Nejlepší ochranou je, aby váš mazlíček měl aktuální informace o boji proti blechám a klíšťatům. "Promluvte si se svým veterinářem o tom, které produkty ve vaší oblasti fungují nejlépe," říká Nelson.

Promluvte si také se svým veterinářem. Pokud je váš pes nepříjemný s jinými špičáky, požádejte svého veterináře, aby vám doporučil trenéra.

Najděte další články, procházejte zpětná vydání a přečtěte si aktuální vydání "Časopis WebMD." 

WebMD Magazine – funkce Zhodnotil William Draper, DVM dne 17. prosince 2015

Zdroje

ZDROJE:

Susan Nelson, DVM, klinická docentka na Kansas State University College of Veterinary Medicine.

Národní asociace pro rekreaci a park.

Pokud jste jako mnoho psích rodičů, váš čokl je součástí vaší rodiny a může být dokonce vaším nejlepším přítelem. Abyste mu pomohli žít co nejdelší život, vyzkoušejte tuto radu.

Dejte svému psovi dietu

„Udržování psích úprav je jediná věc, pro kterou máme skvělé důkazy, že vede ke zvýšení délky života,“ říká Deborah E. Linder, DVM. Je vedoucí Tuftsovy obezitologické kliniky pro zvířata.

Krok 1: Přehodnoťte, jak vypadá pes se zdravou váhou.

„Sledujeme reklamy a tlustá, roly-poly štěňata jsou ta roztomilá,“ říká Joseph J. Wakshlag, DVM, PhD, z Cornell University’s College of Veterinary Medicine. Ale měli byste být schopni snadno cítit žebra svého psa.

Váš veterinář vám může sdělit stav těla vašeho psa. Asi polovina psů je daleko nad svou ideální hmotností, říká Wakshlag.

Krok 2: Zjistěte, kolik kalorií skutečně potřebuje.

Založte si deník a zaznamenejte vše, co vašemu čoklovi projde čumáčkem, včetně pamlsků. Extra kalorie se objevují na místech, jako jsou surové kůže, které mohou obsahovat 75 až 100 kalorií. To se může sčítat, říká Linder.

Váš veterinář vám může pomoci zjistit, kolik kalorií váš pes denně přijímá – a kolik on by měl dostávat.

Krok 3: Vymyslete plán krmení.

Přechod na verzi „zdravé váhy“ jeho běžného psího krmiva se může zdát jako dobrý nápad, ale nemusí to stačit. Slova "zdravá váha" nejsou regulovány. Takže jedna značka "zdravá váha" vzorec může mít více kalorií než běžná verze jiné značky. Na druhou stranu existují limity na množství tuku a kalorií, které může mít jídlo označené jako „light“. Takže to může být lepší volba. Také si promluvte se svým veterinářem, než budete postupovat podle pokynů pro podávání na sáčku. “Mohli byste krmit až dvojnásobkem toho, co váš mazlíček skutečně potřebuje,” říká Linder.

Cítíte se provinile, že krmíte Fida méně? Přemýšlejte o tom: Přelomová studie ukázala, že laboratoře krmily o 25 % méně jídla než jejich protějšky žily téměř o 2 roky déle. A pokud vás to nepřesvědčí, může to být: Hubenější psi mohou mít více zábavy. V jedné malé studii měli obézní psi, kteří zhubli, vyšší skóre v měření štěstí a vitality než ti, kteří zůstali statní.

Pokračování

Zvyšte jeho cvičební rutinu

Neexistuje žádný soubor pokynů pro to, kolik pohybu štěňata potřebují. Ale zaměřte se na nějaké aerobní cvičení každý den. “Silní psi zůstávají mladí,” říká Nicholas Dodman, BVMS, z Tuft University’s Cummings School of Veterinary Medicine.

Vyndejte hračky. Dokonce i starší psi si hrají, říká Alicia Karas, DVM, také v Tufts. “Důvod, proč nehrají, je ten, že jsme s nimi přestali hrát.”

Vyvarujte se toho, abyste toho udělali příliš mnoho najednou. Postavte se na to. „Honí se za míčem nebo frisbee je vlastně docela extrémní cvičení,“ říká Karas.

Zde je několik záludných způsobů, jak dostat líného psa do pohybu:

Uložte si část jeho jídla na pamlsky a nechejte ho, aby vás následoval přes místnost nebo dům, aby je získal. Rozložte kousky granulí po domě, aby je našel. Vezměte ho na plavání. Pokud je malý, můžete mu dokonce napustit vanu až po ramena a nechat ho pod dohledem pejska. Vložte suché granule do tvrdé gumové hračky a hrajte aportování. Pokud mu v chůzi nebrání žádný zdravotní důvod, nechejte si jeho oblíbenou pochoutku, až bude venku na vodítku.

Dopřejte mu léčbu, kterou potřebuje

Pokud ho bolí klouby, je pravděpodobné, že nemůže nebo nebude cvičit. Netlačte na to. Pokud kulhá nebo se zdá ztuhlé, vezměte ho k veterináři. Léky mu mohou pomoci cítit se lépe. Můžete se také zeptat, zda je ve vašem okolí rehabilitační centrum pro psy. Tam vám odborník může poskytnout terapeutické cvičení. Díky lékům a terapii se může znovu hýbat.

Nezapomeňte na jeho prohlídky

I když se váš pes zdá v dobré formě, nepředávejte jeho pravidelné návštěvy veterináře.