Czy powinienem martwić się angioma wiśni?

Czy powinienem martwić się angioma wiśni?

Czy powinienem martwić się angioma wiśni?

Angiak wiśni to wzrost skóry podobny do kretowego złożony z małych naczyń krwionośnych lub naczyń włosowatych. Jest to najczęstszy rodzaj angjoma.

Angiomy są łagodnymi guzami wynikającymi z przerostu naczyń włosowatych.

Rzadko zdarza się, że dzieci nie rozwijają tych zmian nienowotworowych. Angiaki wiśni najczęściej pojawiają się u dorosłych w wieku powyżej 30 lat.

Angiomy wiśni są również znane jako angiomy starcze lub plamy Campbell de Morgan.

Te łagodne guzy są związane ze starzeniem się i mają tendencję Wzrost liczby, gdy osoba staje się starsza. Występują one do 50 procent dorosłych, zgodnie z jednym badaniem opublikowanym w amerykańskim lekarzu rodzinnym.

Czy powinienem się martwić?

Pojawienie się angioma wiśniowego zwykle nie powinno powodować troski, Ponieważ są one prawie zawsze nieszkodliwe. Jednak jeśli zauważysz nagły wybuch kilku zmian, odwiedź lekarza, ponieważ mogą być innym rodzajem angjoma. Chociaż rzadkie, te angiomy pająka mogą zasygnalizować rozwijający się problem, taki jak uszkodzenie wątroby.

Lekarze radzą również szukać pomocy medycznej, jeśli angioma zaczyna krwawić, czuć się nieswojo lub zmieniają wygląd. Ci, którzy chcą, aby lekarz usunął zmiany w celach kosmetycznych, powinni umówić się na spotkanie i przejrzeć ich opcje.

Objawy

Angiomy wiśniowe otrzymają nazwę od ich wyglądu. Ich jaskrawoczerwony kolor występuje z powodu rozszerzonych naczyń włosowatych.

Jednak angiomy wiśni mogą być szeregiem kolorów i mogą również wydawać się niebieskie lub fioletowe. Jeśli dana osoba wywiera na nią presję, zwykle nie zmienia się w biało lub blansz.

Te angiomy mogą również różnić się wielkością, ale zwykle wzrosną jako średnicę o średnicy kilku milimetrów (mm). Gdy stają się coraz większe, angiomy zwykle tworzą okrągłe, kopulowane kształty z gładkimi, płaskimi blatami.

Wzrosty mogą pojawiać się w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej rosną na klatce piersiowej, żołądku i plecach. Wiele angionów wiśniowych często pojawia się w grupach.

Podobnie wyglądające wzrost skóry

Łatwo jest pomylić angiomy wiśniowe z angiomami Spider, które mają również charakterystyczny czerwony kret. Różnica między nimi jest charakterystyczne, czerwonawe rozszerzenia, które rozprzestrzeniają się z czerwonego punktu angioma pająka.

Rozszerzenia wyglądają podobnie do wątków w sieci Spider. Angiaki pająków również zwykle blanszowe lub tracą kolor, gdy skompresowane

przyczyny

Przyczyny angionów wiśniowych są w dużej mierze nieznane, chociaż eksperci uważają, że są one genetyczne.

Wiek przyczynia się mocno, a angiomy wiśniowe wzrost liczby i wielkości po 40 latach.

Angiaki wiśni i ekspozycja bromu

Niektóre badania sugerują, że narażenie na bromki może być przyczyną przyczyną angionów wiśniowych.

brom jest pierwiastkiem chemicznym w wielu przedmiotach codziennego użytku, w tym składników pieczenia, leków na receptę i plastiku.

Obecnie niewiele mocnych dowodów na poparcie tej teorii jest niewiele na poparcie teorii . W tym obszarze należy przeprowadzić dalsze badania. Na przykład jedno badanie, a następnie dwa asystenci laboratoryjne, którzy opracowali angiaki wiśni po ekspozycji na związki bromu. Jest to jednak bardzo ograniczona próbka, a badanie, które nie było badaniem kontrolowanym, miało miejsce w 2001 r..

Jeśli ktoś jest często przedłużony, bezpośredni kontakt z bromidami, powinien porozmawiać z lekarzem o lekarzu o możliwe szkodliwe efekty. Jednak naukowcy nie potwierdzili związku z angioma wiśni

Leczenie

Najczęściej leczenie angiomaków wiśniowych jest ściśle kosmetyczne, ponieważ nie stanowią poważnego zagrożenia. Istnieją cztery powszechne opcje leczenia angiomy.

Wycięcie

Ta metoda obejmuje cięcie lub golenie zmiany ze skóry. Lekarz zwykle najpierw stosuje miejscowe znieczulenie, aby zminimalizować ból.

po zabiegu może wystąpić ból i dyskomfort. Wycięcie może również skutkować bliznami.

elektrodesikacja

Elektrodesja jest metodą znaną również jako elektrokoaguty, która obejmuje spalanie wzrostu skóry. Dermatolodzy często używają tego do łagodnych guzów, poważnych nowotworów skóry i przedszkola.

Po pierwsze, lekarz prawdopodobnie wstrzyka miejscowe środki znieczulające. Następnie dotkną nieprawidłowej tkanki elektryczną igłą, aby zniszczyć naczynia krwionośne i zeskrobać angiomak.

Doktor ubiera ranę, i tak pozostaje, aż rana się zagoi.

Podobnie jak w przypadku wycięcia, ta metoda może powodować dyskomfort po zabiegu. Elektrodeskacja zwykle pozostawia małą, białą bliznę.

Cryosurgery

Jest to kolejna powszechna metoda stosowana w leczeniu wzrostu skóry, która działa, zamrażając tkankę. Doktor rozpyla lub wymazuje ciekawy azot na tym obszarze, aby go zamrozić.

Powoduje to pęcherze lub obieranie angioma. W niektórych przypadkach angioma może zaparkować przed usunięciem. To leczenie może być mniej skuteczne niż inne.

usuwanie lasera

Laser przechodzi przez skórę, a naczynia krwionośne w angioma pochłaniają wiązkę. Po leczeniu angioma powinien zniknąć lub stać się szarym lub innym ciemniejszym kolorem.

Następnie zniknie w ciągu następnych 2-4 tygodni.

Średnio osoba potrzebuje dwóch Zabiegi, aby doświadczyć najlepszych rezultatów. Jednak wyniki różnią się w zależności od odcienia skóry. Pojedyncze leczenie może wystarczyć do leczenia mniejszych angiomów.

Ludzie powinni zobaczyć poprawę po każdym leczeniu angioma wiśniowego.

uniknąć ekspozycji na słońce przez około 4 tygodnie przed i 2 tygodnie po leczeniu laserowym Aby uzyskać najlepsze wyniki i minimalne skutki uboczne.

Usuwanie angionów wiśniowych w domu

Lekarze nie zalecają, aby ludzie próbowali usunąć angioma wiśni w domu z wielu powodów.

Po pierwsze, lekarz musi potwierdzić, że wzrost skóry jest angioma wiśniowym, a nie zmianę, która wymaga bardziej ostrożnego spojrzenia.

Po drugie, próba golenia, cięcia, spalania lub zamrażania Angiomak wiśniowy może być bardzo bolesny i prowadzić do infekcji lub bardziej znaczącego blizn, jeśli jest wykonany przez amator. Lekarze odbywają profesjonalne szkolenie w celu usunięcia wzrostu skóry i robią to w sterylnych środowiskach za pomocą sterylnych narzędzi.

Każdy, kto chce przejść usuwanie angioma wiśniowego z przyczyn kosmetycznych, powinien skonsultować się z lekarzem rhino gold gel czy działa, aby omówić opcje.

Istnieje wiele domowych środków zaradczych, które twierdzą, że używają octu jabłkowego, jodu lub oleju z drzewa herbacianego do kurczenia się lub usunięcia angionów wiśniowych. Jednak nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że którekolwiek z tych naturalnych rozwiązań jest skuteczne.

Porozmawiaj z lekarzem, aby sprawdzić, czy wszelkie metody są bezpieczne przed przyjęciem lub zastosowaniem nowego leku.

Perspektywy

Ponieważ angiomy nie są niebezpieczne, perspektywy są ogólnie dobre z lub bez usunięcia.

Zasadniczo różne metody usuwania angioma są podobne pod względem poziomów dyskomfortu i skuteczności. Najlepiej jest, aby pacjenci omawiali z lekarzem, który jest dla nich najlepsza.

Pamiętaj, że chociaż możliwe jest usunięcie angionów, czasami mogą powrócić po leczeniu. Ludzie powinni monitorować gojenie i poprawę po usunięciu guza.

Wszelkie zmiany lub nieprawidłowe zmiany powinny zostać zgłoszone do lekarza.

Q:

może obrócić angioma wiśniowego W poważniejszym stanie?

A:

Angiomy wiśni są po prostu przerostem naczyń krwionośnych. Chociaż czasami mogą wyglądać jak piepry, nie mają potencjału przekształcenia się w raka skóry lub żadnych innych stanów zdrowia.

ponieważ czasami może być trudno odróżnić angioma wiśniowy od kreta lub innego rodzaju rodzaju Wzrost skóry, poproś lekarza, sprawdź każdą nietypową zmianę, która przypomina odpowiedzi na angioma wiśni, reprezentują opinie naszych ekspertów medycznych. Cała treść jest ściśle informacyjna i nie powinna być uważana za porady medyczne. Wiadomości medialne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents